Anasayfa

Tesislerimiz >

Enka Spor Kulübü Sadi Gülçelik Spor Sitesi içinde, eğitim, spor ve sanatın buluştuğu 110 dönüm yemyeşil alanda, bugüne dek yetiştirdiği 5926 lisanslı ve 965 faal sporcusu ve akademi mezunu uzman antrenör kadrosuyla, atletizm, sutopu, tenis ve yüzme branşlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

6 kulvarlı sentetik atletizm sahası, uluslararası standartlarda 3 basketbol veya 3 voleybol sahası olarak kullanılabilen çok amaçlı spor salonu; kışın balonla kapatılan olimpik açık yüzme havuzu, 25m'lik kapalı yüzme havuzu ve 500 seyirci kapasiteli 12 kulvarlı 25 x 33 m. ebatlarında, uluslararası yüzme ve sutopu yarışmalarının yapılabileceği yeni kapalı havuzu ve saunası; 6 açık (6'sı da kışın tek balonla kapanabilen) antrenman kortu, 2 açık maç kortu, 3 kapalı kort ve 1 merkez kort olmak üzere toplam 12 tenis kortu; cardio/gym, studio, masaj, dinlenme odası bölümleriyle fitness center; kafeterya, lokanta, bar, briç ve satranç salonundan oluşan Kulüp Lokali ile 5988 üyesine, sporculara, yaz ve kış spor okullarına hizmet vermektedir.

Enka Spor Kulübü başta spor okullarımız, Enka Okulları öğrencileri ve geniş bir çevreden gelen yetenekli gençlerden oluşan güçlü bir altyapıya sahiptir.

Sadi Gülçelik Spor Sitesi çevre düzenlemesiyle de öne çıkmaktadır.Yıllar içinde özenle büyütülen 10.000 ağacın zenginleştirdiği bitki örtüsü hem sporcular ve öğrenciler için mükemmel bir çalışma ortamı, hem de sanatseverler ve tüm ziyaretçiler için benzersiz bir yeşil alan sunmaktadır.Atletizm TesisleriUluslar arası standartlarda 6 kulvarlı tartan atletizm pistini içine alan tesislerimizde atletizmin sprint, atma, atlama, engelli koşular ve mesafe branşlarına yönelik çalışmalar yapılabilmektedir.

Atletizm tesislerinde; sentetik atletizm pistimiz ile ofis-soyunma odalarının yanı sıra kulüp sporcularımızın ve Atletizm milli takım sporcularının Antrenörler nezaretinde çalışabileceği ağırlık çalışma salonu ve kondisyon salonu bulunmaktadır.

Sentetik Atletizm pistimiz tüm kategorilerdeki sporcuların yanı sıra, ENKA Okulları Beden Eğitimi Dersleri, Kulüp ve Okul Sonrası Programlarına ve üyelerimize hizmet vermektedir.

Tenis KortlarıBu kortlar, ulusal ve uluslararası turnuvalara (ITF, TE, Satellite, Future, Women Circuit ve Yaş Grubu turnuvaları), yetişkin turnuvalarına (Veteran Tenis Turnuvaları) ev sahipliği yapmakta, ENKA Tenis Sporcularının yanı sıra, ENKA Okulları Öğrencileri, Yaz ve Kış Spor Okulları Öğrencileri ile Üyelerimiz tarafından kullanılmaktadır.

Uzman tenis hocalarımız her yaştaki üyelerimize özel birebir veya grup dersleri vermekte, tenis butikte her türlü tenis malzemesi temin edilmektedir.


Yüzme Havuzu
 
25x33m Sutopu Havuzumuz

 
25m'lik Havuzumuz

Olimpik Havuzumuz


Havuz Bölümü, Olimpik açık ve 25m'lik kapalı yüzme havuzu ve 25 x 33 m. ebatlarındaki yeni kapalı havuzu ile yüzme ve sutopu branşlarındaki sporculara altyapıda yetiştirilen 500’ün üzerinde genç sporcuya ve üyelerimize hizmet vermektedir.

Fitness Center
Egzersiz ve sağlıklı yaşam için spor teknolojisi ve biliminin tüm olanaklarından yararlanılan Fitness Center’de cardio/gym, studio, masaj odası, dinlenme alanı, soyunma odaları bulunmaktadır. Studio bölümünde aerobik, step, jimnastik, yoga, pilates, dans, teakwando, aikijutsu, kick boxing, girya faaliyetleri yapılmaktadır. Uzman fitness elemanları tarafından kişiye özel antrenman ve diyet programı düzenlenmektedir.

Spor Salonu

Çok amaçlı spor salonumuz, üç basketbol/voleybol, veya hentbol sahası olarak kullanılmakta, spor okulları ve ENKA Okulları öğrencileri ile üyelerimize hizmet vermektedir. Aynı ünite içinde soyunma ve antrenör odaları ile sağlık bölümü yer almaktadır.

Kulüp LokaliLokanta, kafeterya, televizyon odası ve satranç salonundan oluşan Kulüp Lokali zengin mutfağıyla çeşitli davet ve organizasyonlara ev sahipliği yapmakta, sporcu, veli ve üyelere alakart ve tabldot menüleriyle hizmet vermektedir.


© 2010 Enka Spor Kulübü. Her Hakkı Saklıdır.